HISTORIA PRZEDSZKOLA

Państwowe Przedszkole nr 3 przy ulicy gen. Józefa Bema zostało założone w 1943r. było to przedszkole 3 oddziałowe liczące 100 miejsc. Pierwszą kierowniczką była Wanda Werner. Nauczycielkami były Janina Moroz i Jadwiga Bosecka.Od 1 września 1943 roku powołano na stanowisko kierownika osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne- panią Wandę Torbówko. Wspomnienia z kroniki przedstawiają dzieje naszej placówki, poznajemy ludzi pracujących w niej oraz uroczystości, które odbywały się dla dzieci i rodziców. W związku ze zmianami społeczno- politycznymi wiele zmieniło się ,ale nasze przedszkole nadal istnieje pod nazwą przedszkole nr 3. Uczęszczają do naszej placówki dzieci na 5 godzin, oraz 9 i więcej. W 1997 roku do chwili obecnej  stanowisko dyrektora przedszkola obejmuje Barbara Nowakowska z pełnymi kwalifikacjami do pełnienia tej funkcji. Zapewniamy różne zajęcia dodatkowe płatne i bezpłatne. Współpracujemy z ważnymi  instytucjami na terenie naszego miasta, mamy wspaniały kontakt z rodzicami naszych dzieci. Nie zapominamy o naszych byłych pracownikach, które obecnie są na rentach lub emeryturach.